ÜRÜNLER
ANKARA BAMBİ HABERLERİ
ÜRÜNLER
YATAKBEBEK YATAĞI SETBAZABAŞLIKKOMODİNLEREV TEKSTİLİAKSESUARLAR
Haftanın Ürünleri
Bizden Haberler
Anket
Web sitemizi beğendiniz mi ?

Evet
Hayır
Ankara Bambi Mağazası

Ankara Bambi Mağazası

Bambi Yatak Baza Ankara Yetkili Bayii

Yatak Satın Almadan Önce Bilinmesi Gerekenler.

Kabul edelim, yeni bir yatak satın almak yeni bir telefon veya araba almak kadar heyecan verici değildir. Bir kez satın alır; yıllarca üzerinde uyur ve ardından yeni bir yatak almak, mevcut yatağınız en iyi dönemini geçene ve üstünde büyük, insan boyutunda lekeler bulunana kadar aklınızın ucundan bile geçmez. Yazıyı okurken gülümsediğinizi hissedebiliyoruz ancak bu süreç yatak kullanımı için son derece yanlıştır. Yatağınızı -her ne kadar uzun ömürlü olsa da- belli bir zaman geçtikten sonra değiştirmeniz gerekiyor. Bu sizin fiziksel sağlığınız için oldukça önemli bir detay.

Kaliteli Bir Yatağın Önemi

Üzerinde uyumaktan keyif aldığınız kaliteli bir yatak, verimli bir gün geçirmek için ihtiyacınız olan dinlendirici uykuyu teşvik ederek genel fiziksel ve zihinsel sağlığınızı olumlu yönde etkileyebilir. Eski yatağınızın yetersiz dinlenmeye, hatta vücut ağrılarına veya ev alerjilerine neden olması olasıdır. Bu da uykulu veya tıkalı bir burunla uyanmanıza neden olabilir. Bunun nedeni, yıllarca kullanımdan sonra doğal olarak oluşan ağrıyı artıran sarkmalar, yatağınız zamanla yumuşadığı için yanlış hizalanmış bir omurga veya yatakta yaşayan milyonlarca tozuz alerjinizi tetiklemesi olabilir. Eski yataklar, rahatsız olmak bir yana, aslında oldukça pis ve kirlidir. Yatağınızın son kullanma tarihinin dolduğunu düşünüyorsanız doğru adrestesiniz.

Kaliteli Bir Yatak Uykunuza Yaptığınız Bir Yatırımdır!

Yatak, uykunuza yapılan bir yatırımdır ve ödediğinizin karşılığını alırsınız. Bununla birlikte, aralarından seçim yapabileceğiniz onlarca model var. Size ve bedeninize uygun yatak hangisi? Bel ve sırt ağrılarınız mı var? Ya da belki de alerjik reaksiyonlardan dolayı tüm gece uyuyamıyorsunuz. İşte tam bu noktada kendinize uygun yatağı seçmeniz gerekiyor.  Peki hangi pozisyonda uyuyorsunuz? Bir yatak seçerken bunu göz önünde bulundurmak önemlidir çünkü uyku pozisyonunuz yeni yatağınızın ne kadar yumuşak veya sert olması gerektiğini belirlemenize yardımcı olabilir.

Eğer size uygun modelin hangisi olacağını seçmekte zorlanıyorsanız, sitemizde yer alan modellere ve özelliklerine göz atabilirsiniz.

Yetersiz Uyku ve Yatağın Önemi.

Uyku sürecinde yaşanan ve tekrar eden herhangi bir sorun, uyku problemi ya da uyku bozukluğu olarak adlandırılabilir. Bu sorunlar herhangi bir nedenden kaynaklı yaşanıyor olabilir. Gününüz stresli ve yorgun geçmiş olabilir. Yeme bozukluğu çekiyor olabilirsiniz. Belki de fiziksel aktiviteden uzak bir yaşamınız var. Ya da belki de yattığınız yatak, başınızı koyduğunuz yastık, uyku problemi yaşamanıza neden oluyor olabilir. Bunların hepsinden söz etmek mümkün.

Zinde Kalmak İçin Uyku Şart!

Uyku sorunları, özellikle uykusuzluk, yetişkinler arasında yaygın bir şikayettir. Uyku sorunlarının psikolojik ve fiziksel sağlık üzerinde ciddi bir etkisi olabilir. Yetersiz uyku bizi ertesi gün fiziksel olarak yorabilir ve zinde görünmemizi engelleyebilir. Sağlıklı bir görünüm ve zinde bir beden için stresten uzak durmaya, yediğimize ve içtiğimize dikkat etmeye ve yeterli kadar uyuyabildiğimize dikkat etmemiz gerekmektedir. Uyku güçlükleri hem fiziksel hem de sizin duygusal dünyanız ile bağlantılıdır. Uyku sorunları, zihinsel sağlık koşullarına hem katkıda bulunabilir hem de bunları şiddetlendirebilir ve diğer zihinsel sağlık koşullarının bir belirtisi olabilir. Ancak biz bu yazımızda çok fazla derine inmeden uyku süreci için yatak seçiminin neden önemli olduğundan bahsedeceğiz.

Uyku ve Yatak İlişkisi

Hangi yaşta olursak olalım kaliteli bir uyku seçimi için yatağımızın tipi, şekli, doğal olup olmaması ve boyutu önemlidir. 1.90 boyunda birinin yaklaşık 170 cm´lik bir yatakta kaliteli bir uyku çekebileceğini söyleyebilir miyiz? Bel ve sırt ağrısı çeken birinin yumuşacık bir yatakta yatması, ağrılarını artırmaktan başka bir işe yaramayacaktır. Dolayısıyla yanlış yatak seçimi, bizi uykumuzdan mahrum eden en önemli etkenlerden birisidir.

Yatak Seçimi Nasıl Olmalı?

Öncelikle neye ihtiyacınız olduğunu bilmeniz gerekiyor. Daha doğrusu beklentiniz neler, istediğiniz rahatlık seviyesi nedir, herhangi bir ağrınız ya da fiziksel sorununuz var mı? Tüm bunları belirledikten sonra ihtiyacınıza uygun bir yatak modeli seçebilirsiniz. Yatak modelleri elbette tek tip değil. Herkese uygun yatak çeşidi bulunmaktadır. Size en uygun olan yatağı doğru bir şekilde analiz ederek kullanmaya başlayabilirsiniz.

Yatak Temizliği Nasıl Olmalıdır?

Bütün gün çalıştınız ve yorgunsunuz. Eve gelip işlerinizi hallettikten sonra güzel bir uyku çekmek istiyorsunuz. Ancak bazı nedenlerden dolayı uyku problemi yaşıyorsunuz. Bunun neden kaynaklandığını hiç düşündünüz mü? Gün içinde yaşadığınız stres, yorgunluk, yeme-içme alışkanlığınız kadar yatağınızın da size uygun olup olmadığı çok önemli. Peki diyelim ki size uygun bir yatak buldunuz. Yatak temizliği nasıl olmalıdır? Yatak temizliği nasıl yapılmalıdır?

Kaliteli Uyku İçin Yatak Seçiminin Önemi

Size uygun bir yatağı bulamıyor olabilirsiniz. Hatta belki de nereden başlayacağınızı bilmiyorsunuz. Hemen söyleyelim, öncelikle size uygun bir yatağı bulabilmek için ihtiyaçlarınızın neler olduğunu belirlemeniz çok önemli. Sırt ağrınız ya da boyun ağrınız varsa ortopedik bir yastık ve yatak size uygun olacaktır. Yatak modelleri vücudunuzla uyumlu olduğu için sizi bel, boyun ve omurilik yönünden sizi destekleyecek ve rahat bir gece geçirmenizi sağlayacaktır.

Yatak Temizliğinin Önemi

Peki diyelim ki size uygun yatağı seçtiniz. Elbette her şeyde olduğu gibi yatakların da temizliği çok önemli. Ayrıca temiz bir yatak sizi daha rahat hissettirecek ve yatağınızın uzun ömürlü olmasını sağlayacaktır. Düşünün, mis kokulu nevresimler içinde yatmak mı sizi daha mutlu eder, yoksa kir kokan ve her yeri pislik içinde olan bir yatak mı? Nasıl ki nevresimlerimizi, çarşaflarımızı bir müddet sonra yıkama gereği duyuyorsak yatağımızı da temizlememiz gerekiyor.

Yatak Temizliği Nasıl Yapılır?

İlk adımda çarşaf, nevresim ve yastık kılıflarını yıkayabileceğinizden bahsettik aslında. İkinci adım olarak, tüm çarşafı ve yorganı kaldırdıktan sonra küçük bir el süpürgesi ile yatağınızı süpürebilirsiniz. Yatak yüzeyinde zamanla biriken tozlar bu sayede temizlenmiş olacaktır. Eğer yatağınızın üzeri lekeliyse size uygun olduğunu düşündüğünüz bir temizleyici ile temizlemenizde fayda var. Bu konuda doğal içerikli ürünleri tercih etmenizin önemli olduğunu hatırlatmak isteriz. Yatağı ters çevirip, diğer yüzünü kullanmak da işinize yarayacaktır. Böylelikle uzun süreli kullanımda yatağınızın çökme riskini önlemiş ve uzun ömürlü olmasını sağlamış olursunuz. Tüm bu aşamalardan sonra mis gibi kokan nevresim ve çarşafınızı yatağınıza sererek yatak temizliğinizi sonlandırabilirsiniz.

Daha geniş bilgiyi Ankara Bambi Yatak’tan alabilirsiniz.
Diğer Bilgiler
Ankara Bambi Yatak
Ankara Bambi Mağazası

Bambi Latex Master Yatak Pamuklu kumaş yüzeyi ve özel el işçiliğiyle her mevsime uygun, yumuşak tuşeye sahip yapısı ile Latex Master sizlerle.. ...

Ankara Bambi Yatak
Bambi Biosalt Yatak

Bambi Biosalt Yatak Biosalt YatakKaya Tuzunun mucizevi etkileri BioSalt Yatak ile odanıza geliyor. ...

Ankara Bambi Yatak
Ankara Bambiden Size Özel Yatak Önerileri

Ankara Bambi Yatak Önerilerimiz Yataklar beden sağlığımız için oldukça önemlidir. Yorgun bir günden sonra uzanıp rahatlamak için hayal kurduğumuz yataklar, günün en ...

Ankara Bambi Yatak
Bambi Ankara

Bambi Ankara Bambi Yatak Mağazaları Bambi Yatak Ankara Yetkili Bayisi ...

Ankara Bambi Yatak
Bambiden Yatak Kampanyası

Bambi Yatak´tan Kampanya Bambi´den Magnasand Therapy Set (Süpürge Hediyeli) ...

Ankara Bambi Yatak
Siteler Bambi

Siteler Bambi Yatak Her zevke hitap eden Bambi Yatak, Bambi Bazalar seçenekleri Ankara Bambi; güler yüzl&u ...

Ankara Bambi Yatak
Ankara Bambi İnstagram sayfamız.

Ankara Bambi İnstagram sayfamızdan bizi takip edebilirsiniz. Ankara Bambi Yatak, Bambi´nin tüm ürünlerini instagram ve web sayfamızdan takip edebilirsiniz. Ankara´nın tüm bölg ...

Ankara Bambi Yatak
Bambi Ev Tekstili Ürünleri.

Bambi Ev Tekstili Ürünleri. Yorgan, Yastık, Alez, Battaniye, Fitted Alez,Ped Alez, Kapoteneli Alez, Sıvı Geçirmez Alez, Bambu Yastık ve daha fazlası; Ankara Bambi´de. Uygun fiyat, taksit imkanı, 2 yıl garanti. ...

Ankara Bambi Yatak
Bambi Yatak Odası.

Yatak Odanızın Şıklığını Bambi Komodinlerle Tamamlayın... Bambi´nin Visco Yatak, Latex Yatak, Paket Yaylı Yatak, Bonel Yaylı Yatak çeşitleri ile yatak odalarınızı şıklaştırı ...

Ankara Bambi Yatak
Bambi Yatak Bor Mucizesi

Bambi Yataklarda Bor Mucizesi. Bambi Yatak´ın üretmiş olduğu Borjen Yatak, Baza, Başlık ve komodin ile tertemiz uykular.  ...

Ankara Bambi Yatak
Ankara Bambi Yatak.

Ankara Bambi Yatak Bambi Yataklarda İndirim. Bambi Yataklar´da indirim gün ...

Ankara Bambi Yatak
Bambi Yatak Hakkında Bize Ulaşabilirsiniz.

Bambi Yatak Hakkında Bize Ulaşabilirsiniz. Bambi yatak ve Bambi´nin diğer ürünleri hakkında bizden destek alabilirsiniz. Ankara´nın tüm bölgelerine satışımız vardır ...

Ankara Bambi Yatak
Ankara Bambi Web Sayfamız Açıldı.

Ankara Bambi Web Sayfamız Açıldı. Ankara Bambi, Ankara´nın tüm ilçelerine Bambi Ürünleri satmaktadır. Siz değerli müşteril ...